Naposledy aktualizované

27.5.2015   17:17


Fórum

 Fórum 

Hľadanie

Počítadlo

Dary


2641889654/0200

elektronický zmäkčovač vody                                    18.05.2014 odstranovač vodného kameňa

Toto zariadenie má slúžiť pre úpravu vodného kameňa vo vode tak, aby sa neusadzoval na rúrky špirály zariadení a podobne. Po krátkom šmejdení po internete som objavil vhodné zapojenie, ktoré malo vyššiu účinnosť pri premene elektrickej energie na striedavé magnetické pole. Toto zariadenie má údajne využívať striedavé magnetické pole k úprave štruktúry vápnika tak, aby sa neusadzovalo. 

Zapojenie je možné nájsť tu : Odkaz 

Na zapojení som nerobil žiadne úpravy, použil som trafo 13,5V 0,2A spoločne s násobičom. Trafo bolo mierne preťažované ale najskôr som si len chcel overiť funkčnosť daného zariadenia. 

Overenie funkčnosti pozostáva z 2 krokov:

       1. Meranie činnosti zariadenia 


Časová základňa 0,2ms/d

Vertikálne zosilnenie 10V/d

Perióda približne 0,8ms

Frekvencia z periódy 1,212kHz

Frekvencia kmitania LC článku 69,2kHz

Z nameraných hodnôt je vidno, že zariadenie pracuje podľa očakávania. Takže premena elektrickej energie na magnetickú by bola ale či to bude v skutočnosti fungovať na vodný kameň tak ako sa očakáva ? 

Ďaľší test som robil na intráku (voda a elektrika zdarma). Mal som rýchlovarnú kanvicu do ktorej som po dobu 3 mesiacov napúšťal vodu vždy práve cez toto zariadenie. Výsledok bol ohromujúci ... už po 3 cykloch zohriatia vody v kanvici sa začali tvoriť kryštáliky priamo na špirále. Po nejakých 8 cykloch to už vypadalo ako pocukrovaný koláč a konečný výsledok po 3 mesiacoch :


RESUMÉ:

      Zariadenie neodporúčam stavať, pretože jeho " funkčnosť " je pofidérna. Nech si každý tvrdí čo chce postup som dodržal a výsledok žiadny takže hodnotím záporne.