Naposledy aktualizované

27.5.2015   17:17


Fórum

 Fórum 

Hľadanie

Počítadlo

Dary


2641889654/0200

Úprava odsávačky                                                          1.8.2013

Za siedmimi horami a siedmimi dolinami pred veľmi dlhou dobou sa mi dostala do rúk eklekticky vyhrievaná odsávačka. Jej pomenovanie bolo ZD-211. Jej výkon neprekračoval 40W a bol to vskutku celkom užitočný pomocník, ALE ... hrot bol kovový a po čase sa opotreboval natoľko že sa v ňom urobil zub. Istú dobu som to opravoval tým že som to vždy zbrúsil. Problém nastal keď sa poškodilo topné teliesko. O jeho výmene som nechcel ani počuť namiesto toho som si zohnal silikónovú silno stennú bužírku vnútorný priemer 4mm, vonkajší 6mm. Podmienkou ale je aby vedela zdolať vysoké teploty. Ďalej bude potreba kovovú rúrku ktorú môžeme získať z pokazeného topného telieska odrezaním 2-2,5Cm. 

Odsávačka po odobratí nepotrebných somarín :


Na odrezanú rúrku navlečieme silikónovú bužírku približne do polovice a zasunieme do konca odsávačky :Miesto medzi bužírkou a plastovým obalom doporučujem vyplniť pomocou tavnej pištole a máme hotovo.

 

Takto upravená odsávačka vydrží podstatne viac lebo si môžeme silikónový hrot kedykoľvek budeme potrebovať vymeniť. Podstatná výhoda ale spočíva vo vyhotovení samotnej odsávačky. Nenachádzajú sa tu totiž na koncoch závity takže sa nemôže stať že vám po čase odsávačka strelí do oka ako sa stáva pri bežných. Keď máte pocit že je plná tak iba potiahnete obsah vysypete a poprípade bude potreba prepchať prívodnú trubičku.


19.9.2013 :

Vhodnejšie sa ukázalo nepoužívať kovovú trubičku lebo po čase sa na ňu dosť lepí cín. Miesto toho použijeme teplý lep na zaliatie silikónovej trubičky. Vznikne tak forma z ktorej je možné trubičku kedykoľvek vybrať a podľa potreby vyčistiť.